Новини та корисна інформація

Причини низької швидкості інтернет-з’єднання

Зараз, коли Інтернет став невід’ємною частиною повсякденного життя, його повільна швидкість часто стає серйозною перевіркою терпіння і перешкодою в терміновій роботі. Причини порушення роботи Інтернету можуть бути як у внутрішній мережі клієнта, так і в системі інтернет-оператора. Але найчастіше проблему слід шукати саме на стороні кінцевого пристрою. Тому нижче ми наводимо приклади поширених причин низької швидкості бездротового або оптичного інтернет-з’єднання і розповімо про те, як їх можна легко усунути.

Перевантаження частот і каналів.

Роутер, який знаходиться в квартирі або в офісі не ізольований від впливу інших роутерів. Бездротовий Інтернет працює за допомогою радіохвиль, які зазвичай знаходяться на частоті 2,4 ГГц. Цей радіосигнал проходить через стіни житлових приміщень і його також «чують» сусідські бездротові пристрої.

Так як ця частота одночасно використовуються цілим рядом підключених до мережі пристроїв, то вона сильно навантажується. Відповідно, якість з’єднання відчутно погіршується. Таку ситуацію часто можна спостерігати ввечері робочого дня, на вихідних або під час шкільних канікул.
Зазвичай Wi-Fi роутер, автоматично працює на каналі, встановленому спочатку. Однак, на цій частоті доступні кілька каналів, тому швидкість інтернет-з’єднання в багатьох випадках можна збільшити, обравши в налаштуваннях роутера менш зайнятий канал.

Технічна специфікація пристроїв.

Щоб уникнути втрат Інтернету пристрої рекомендується підключати на пряму кабелем. Якщо швидкість інтернет-з’єднання нижче, ніж заявлена провайдером, слід переконатися в тому, що підключені до мережі пристрої підтримують гарантовану провайдером швидкість. Іншими словами, навіть найпотужніший оптичний Інтернет буде працювати повільно, якщо ваша комп’ютерна техніка застаріла або якщо мережева карта ПК не підтримує швидкість запропонованого з’єднання. Також потрібно перевірити технічний стан проводів — чи не затиснений якийсь відрізок в дверях або не передавлений на підлозі, чи правильно під’єднаний до пристрою.

Потужність і розташування роутера.

Для оптимальної роботи Wi-Fi велике значення має і місцезнаходження роутера в приміщенні. Оскільки сигнал пристрою поширюється колами, то при встановленні роутера в кутку приміщення частина сигналу буде втрачена. Тому бажано встановлювати пристрій ближче до центру приміщення, далі від стін і кутів, в ідеальному варіанті — під стелею. Таким чином в приміщенні можна домогтися кращого покриття Wi-Fi сигналу.


Моє значення і кількість пристроїв підключених до одного роутера та розмір площі яку потрібно покрити бездротовим Інтернетом. Так, наприклад, в двоповерховому будинку або в чотирикімнатній квартирі знадобляться як мінімум два роутера аби Інтернет працював без перешкод. Товщина стін і матеріал, з якого вони зроблені, особливо залізобетон, також можуть приглушати сигнал Wi-Fi.

Безпека й інші причини.

Якщо втрати Інтернету тривають, то існує ймовірність того, що до вашої мережі нелегально підключився ще якийсь користувач. Так часто трапляється з мережами Wi-Fi з дуже простим паролем ( «12345678», «qwerty123», «00000000» і т.д.), тому в цілях безпеки рекомендується створити більш складний пароль.

Також частою причиною повільної роботи Інтернету є проникнення і розповсюдження комп’ютерних вірусів. Така проблема вирішуеться за допомогою якісних антивірусних програм.

І, нарешті, на швидкість відкриття сторінок також впливає завантаженість сервера на якому знаходиться сайт, що ви відвідуєте . Зарубіжним ресурсам потрібно пройти довший шлях до кінцевого користувача, а місцеві домашні сторінки можуть бути перевантажені великою кількістю відвідувачів. Наприклад, якщо сайт був згаданий по телебаченню і його одночасно відвідує велика кількість користувачів, а домашня сторінка не готова до великого потоку даних, її робота може бути уповільнена.

Якщо маєте сумніви в тому, чи відповідає швидкість вашого інтернет-з’єднання якості, заявленій провайдером, це можна легко перевірити скориставшись спидтестом .