Виміряти швидкість

Для перевірки швидкості інтернет-каналу можна скористатися спеціалізованими онлайн-сервісами (SpeedtestnPerf), виміряти швидкість шляхом скачування великого за розміром файлу .

Важливо! Для правильного вимірювання та отримання достовірного значення тест повинен проводитися тільки з одного пристрою, що підключений до роутера по кабелю (вимкніть інші пристрої від мережі, щоб виключити їх вплив на результати тестування).

На час тестування відключіть програми (додатки), які використовують інтернет-трафік (VPN, торренти, онлайн-відео, ігри, тощо).

Вимкнення VPN в Браузері

 

 

Чому інтернет з включеним VPN зависає?

Програми для підключення до VPN (Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа) можуть значно знижувати швидкість доступу в Інтернет. Ці програми не відправляють запит безпосередньо до запитуваного веб-сайту, а діють через сервер-посередник або кілька таких серверів.  На кожному з таких серверів є певні настройки — в першу чергу, пропускної здатності в Інтернет.

Коли VPN активований, програма переправляє кожен запит користувача до будь-якого сайту через ці сторонні сервери. У зв’язку з цим, швидкість завантаження сайтів при використанні VPN зазвичай нижче, ніж в чинному тарифному плані. Це проявляється в тривалому завантаженні веб-сторінок, «зависанні» або переривання перегляду відео онлайн, або навіть повній відсутності доступу до конкретного інтернет-ресурсу.